Jakie szklanki do whisky?

szklanki do whiskyTo, w czym podajemy dany alkohol, wbrew pozorom ma znaczenie. Odpowiedni kształt szklanki, pozwala na degustację trunku – dzięki temu trunek zachowuje swój aromat.

Do jakich szklanek powinno nalewać się whisky? W naszym kraju przyjął się zwyczaj nalewania whisky do szklanek niskich okrągłych, lub niskich kwadratowych (takich, jakie oferuje na przykład Jack Daniels w zestawach z whisky).

Jednakże koneserzy tego trunku, z pewnością zdają sobie sprawę, że nie są to odpowiednie dla whisky szklanki. Szklanki do whisky przede wszystkim powinny przybierać kształt tulipana – a więc szklanka powinna być okrągła i zwężać się ku górze. Natomiast dno winno być szerokie, co pozwala ocenić kolor trunku.

Eleganckie szklanki do whisky stworzył duński producent Normann Copenhagen. Jego szklanki do whisky to oryginalny projekt, który zachowuje właściwości, jakie powinna posiadać szklanka do whisky, dodatkowo jednak posiada specjalny stożek usytuowany na dnie, w środku szklanki. Pozwala to na odmierzenie idealnej ilości trunku.

Zwężana góra pozwala na skoncentrowanie aromatu.

Reklamy

One Comment

Add yours →

  1. Bardzo ciekawy blog.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: