Jak dobrać listwy przypodłogowe?

Wykończenie jest bardzo ważne w każdym wnętrzu, może sprawić, że pomieszczenie wygląda zupełnie inaczej. Istotnym elementem wykończenia są listwy przypodłogowe, jakie spełniają zadanie? Jakie powinniśmy dobrać? Czy powinny pasować do koloru podłogi, a może do koloru ściany?

Listwy przypodłogowe mają wiele zastosowań, jednym z nich jest maskowanie szczeliny dylatacyjnej. Szczelina ta zabezpiecza posadzkę przed wybrzuszaniem powstającym na wskutek wilgoci. Listwy umożliwiają nam również rozprowadzenie kabli i ich ukrycie. No i oczywiście dzięki listwom uzyskujemy całościowo estetyczne wnętrze. Łączą ściany z  podłogą tworząc harmonijną całość.
Zacznijmy od podłogi bo to względem niej najczęściej dobieramy listwy. Najlepiej aby listwy były tego samego koloru co podłoga, stworzy tą bardzo ładną całość. Jeżeli podłoga jest w ciemnym kolorze wybierzmy niższe i kształtne listwy, dzięki temu pomieszczenie nie będzie zbyt ciężkie. Przy jasnej podłodze możemy spokojnie zdecydować się na wyższe listwy. Listwy możemy dopasować również do stolarki. Świetnym i tanim rozwiązaniem są drzwi i wykończenia w kolorze biały. Takie listwy w białym kolorze możemy znaleźć w dobrych cenach, a wyglądają bardzo efektownie. Oczywiście listwy można dostosować również do koloru ścian, należy jednak zwrócić uwagę na to czy kolor ten na pewno będzie dobrze wyglądał przy podłodze aby nie uzyskać zbyt dużego kontrastu. Jeżeli decydujemy się na białe ściany, białą stolarkę i białe listwy, to warto postawić na mocne i ciekawe akcenty aby nie uzyskać zbyt jednolitego wnętrza. Jak widać możliwości mamy dużo i każda z nich jest dobra, musimy tylko zdecydować co nam się podoba 🙂

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: